Powieki

Metody pigmentacji powiek

Kreska górna

Makijaż permanentny powiek można polecić  każdej klientce, nawet jeśli nigdy nie miała nawet podkreślonego oka – w górnej kresce będzie wyglądać wyraźniej. U każdej Pani i w każdym wieku będą wyglądać świetnie.

Kształt i grubość górnych kresek dobierana jest indywidualnie, głównie wg. upodobań klientki. Można namalować próbnie dwie różne, aby klientka miała możliwość wyboru odpowiedniego kształtu.
Kreski  na powiekach górnych robione są pomiędzy rzęsami i lekko wychodzą w górę przy zewnętrznym kąciku oka. Górną kreską możemy zagęścić linię rzęs, podkreślić piękny kształt oka lub też wykonać lekką korektę  oczu z opadającymi do dołu kącikami lub opadającymi powiekami.
Górną kreskę zaznaczamy zawsze mocniej od dolnej, co daje naturalny efekt bardziej gęstych rzęs. Można ją także dodatkowo pogrubić w trakcie trzeciego zabiegu lub też od razu wykonać kreskę górną grubszą, dekoracyjną.


Kreska Dolna

Cieniutka, delikatnie rozszerzająca się na zewnątrz kreseczka dolna, pięknie poszerza, powiększa i wzmacnia oprawę oka. Najładniej wygląda pomiędzy ciemniejszymi rzęsami. Panie, które nie mogą się pochwalić gęstymi rzęsami na dolnej powiece powinny taką kreseczkę lekko przykrywać ciemniejszym cieniem do powiek dla efektu powiększenia oka. Dolna i górna kreska nie powinny nigdy  łączyć się ze sobą, aby nie zmniejszyć i nie zamknąć oka.

Kreska na powiece górnej, jak również  na powiece dolnej, optycznie powiększa oczy i wzmacnia ich oprawę. Rzęsy będą wydawać się grubsze, a oczy bardziej podkreślone. To idealne rozwiązanie dla kobiet noszących szkła kontaktowe i okulary oraz dla wszystkich tych, które chcą zaoszczędzić swój czas.


Kreska zagęszczająca linie rzęs, dolna i górna

Jest to rodzaj kreski, która podkreśla naturalną linie rzęs i sprawia, że rzęsy wydają się gęstsze i grubsze. Zabieg dodaje objętości przy zachowaniu bardzo subtelnego efektu. Kreska zagęszczająca wzmacnia oprawę oka, optycznie przyciemnia i daje efekt  henny na rzęsach.


Kreska dekoracyjna i kolorowa

Kreska dekoracyjna wychodzi z linii rzęs. Tuż nad rzęsami tworzy piękną linię podkreślającą oko, jest delikatnie przedłużona w jego zewnętrznym kąciku. Grubość i kształt kreski dobierane są zawsze indywidualnie. Możemy wpływać na kształt oka, modelować je, doprowadzając do kształtu idealnego migdała.

Dwukolorowy eyeliner to rozwiązanie dla odważniejszych kobiet. Bazą jest czarna kreska podkreślająca kształt oka, a tuż nad nią rysowana jest druga delikatna kreska w innym kolorze, np. zielonym, by podkreślić kolor tęczówki.


Butterfly

Kreska typu Butterfly jest delikatnie rozcieniowana i przyciemniona w kąciku powieki na podobieństwo klasycznego makijażu typu Dior. Zabieg daje efekt cienia na powiekach w kilku kolorach. Butterfly daje efekty od delikatnego cienia i mocniejszego podkreślenia końcówki oka, poprzez pigmentację kilkoma kolorami, aż do smoky eye lub cat eye.