METODY PIGMENTACJI UST

SHINE LIPS® - autorska metoda Moniki Grzelak

Metoda została stworzona aby nadać subtelny kolor, optycznie powiększyć oraz nadać efekt błyszczących ust. Polega na pracy kolorami pod odpowiednim kątem przy użyciu odpowiednich kartridżów. Technika niezwykle trudna, ale dająca rewelacyjne efekty.


KONTUR Z CIENIOWANIEM

Kontur z cieniowaniem ust jest to metoda polegająca na nadaniu kształtu i ostrości ustom oraz połączenie tego z delikatnym przejściem między wybranym kolorem konturu a kolorem naturalnym. Dzięki tej metodzie uzyskujemy zamierzony kształt oraz nadajemy delikatnego kolor. Jest to technika makijażu permanentnego, która doskonale łączy się z użyciem szminki lub błyszczyka.


KONTUR Z WYPEŁNIENIEM

Technika kontur z wypełnieniem nadaje ustom nowego, perfekcyjnego konturu i koloru, który we właściwy sposób podkreśli oraz wyrówna asymetrię. Pigmentacja obejmuję całą powierzchnię ust kolorem odpowiednio dobranym do typu urody i oczekiwań klientki.


CANDY LIPS

Metoda Candy lips polega na nadaniu ustom nowego koloru, najczęściej pastelowego różu. Pigmentacja obejmuje całą powierzchnie ust kolorem odpowiednio dobranym do typu urody i oczekiwań klientki. W przypadku całkowitego wypełniania ust można zagrać kolorami i odpowiednio nasycić  je kilka tonów ciemniej na konturze i kilka tonów jaśniej na samym środku, dzięki czemu makijaż zyska trójwymiarowość i nie będzie płaski. W tej technice nie ma widocznego konturu.


USTA 3D

Metoda ust 3D  jest obecnie najczęściej wybieraną formą pigmentacji na rynku. Dzięki niej możemy idealnie wyrównać kształt, nadać piękny, przestrzenny kolor, który sprawi, że usta zostaną optycznie powiększone. Technika polega na grze 3 barwnikami. Aby uzyskać trójwymiarowy efekt i optycznie powiększyć usta, należy użyć barwnika ciemniejszego o kilka tonów przy konturze, a o kilka tonów jaśniej na samym środku.


USTA OMBRE

Ombre, czyli metoda cieniowania, polega na nadaniu ustom nowego konturu, który  wykroi kształt ust, jak również wycieniowaniu brzegów i obszarów pod konturem, sprawiając wrażenie roztartej pomadki. Cieniujemy kolorem o kilka tonów ciemniejszym od naturalnej czerwieni wargowej, zostawiając wolny środek ust. W zależności od oczekiwań, kontur ust można poprowadzić kolorem ciemniejszym o ton albo dwa, dzięki czemu uzyskujemy efekt stopniowania i trójwymiarowości.

Cieniowanie ust polecane jest klientkom o dość intensywnej czerwieni wargowej, albo kobietom oczekującym bardzo subtelnego efektu. Chodzi o to, żeby nie było kontrastu, ponieważ wtedy efekt jest bardziej naturalny.


LIP LIGHT

Lip light, czyli rozświetlenie ust ponad konturem, delikatnie i naturalnie uzupełnia pigmentację ust. Dodatkowo daje efekt powiększenia, redukuje zmarszczki oraz podkreśla makijaż. Zabieg może być wykonywany jedynie w połączeniu z makijażem permanentnym ust. Technika dynamicznie ewoluuje i obecnie odchodzi się od pigmentowania koloru białego, który w wielu przypadkach wpada w żółty.