METODY PIGMENTACJI BRWI

Technik wykonania makijażu permanentnego brwi jest wiele. Wszystkie one opierają się jednak na trzech podstawowych sposobach:

  1. pełne cieniowane brwi o mocnej końcówce i delikatnej nasadzie, widoczny kształt i kolor, efekt mocnego makijażu,
  2. brwi, których kształt tworzą pojedyncze wrysowane włoski w bliskiej odległości, efekt naturalny,
  3. bardzo cienkie włoski wykonane tzw. piórkiem na całej powierzchni brwi (microblading), najdelikatniejszy efekt.
SAND EYEBROW® - autorska metoda Moniki Grzelak

Wyjątkowo naturalna metoda dająca efekt piasku. Technika daje ogromne możliwości pracy na starym makijażu permanentnym oraz pigmentację na źle dobranych lub wyblakłych kolorach.


BRWI OMBRE

Brwi ombre to innowacyjna technika makijażu permanentnego wywodząca się z cieniowania. Polega ona na delikatnym stopniowaniu koloru aż do uzyskania pięknego przejścia ku zewnętrznym krawędziom. Dzięki tej metodzie uzyskujemy podstawę modelującą brwi oraz efekt roztarcia nad nią. Metoda realistycznie odzwierciedla efekt misternie pomalowanych brwi cieniem lub kredką oraz nadająca się do każdego rodzaju cery. Brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by do złudzenia przypominały naturalne brwi.


MICROBLADING

Microblading nie zagęszcza brwi, nie sprawia także, że wyrastają nowe włoski. Pozwala jednak nadać brwiom naturalny wygląd, bo włoski są dorysowywane na skórze.

Jest to technika manualna, bez użycia elektrycznego urządzenia do makijażu permanentnego. Microblading wykonywany jest za pomocą sterylnych piórek składających się z płaskich łączonych igieł, wyłącznie jednorazowego użytku. Za pomocą ostrza wprowadza się do warstwy kolczystej naskórka barwnik, który imituje w skórze naturalny, subtelny włos.  Zabieg polega na precyzyjnym wyrysowaniu poszczególnych włosków w ramach łuku brwiowego.  Wyrysowane włoski pomieszane z naturalnymi dają trójwymiarowy efekt, a brwi są łudząco podobne do naturalnych.

Microblading utrzymuje się w skórze do 3 lat. Aby jego wygląd był wizualnie poprawny , należy dokonywać korekty między 1 a 2 rokiem po wykonaniu.


TECHNIKA PIXEL

Technika pixel pozwala uzyskać naturalny efekt pudrowych brwi, muśniętych cieniem lub pomadą do brwi. Podkreśla naturalny kształt brwi, korygując ich asymetrię i niedoskonałości. Brwi wyglądają jak rozmazane na krawędziach, co daje efekt identyczny, jak przy zastosowaniu cieni do brwi. Główną zaletą techniki pixel jest naturalny efekt pudrowych brwi.


TECHNIKA MASZYNOWA

W technice maszynowej, zwanej również techniką włosa, pracujące naprzemiennie trzy igły niezależnie penetrują skórę. Prędkość igieł wchodzących równa jest prędkości igieł wychodzących. W jednym czasie gdy dwie igły wchodzą w skórę to jedna jest wyciągana, co bardzo zmniejsza efekt podciśnienia, przez co zwiększa się efekt wprowadzania pigmentu do skóry. Pigmentacja jest intensywniejsza i pewniejsza.

Metoda ta polega na robieniu delikatnych, cienkich kreseczek w łuku brwiowym, imitujących naturalne włoski. Barwnik zostaje wprowadzony płytko pod skórę. Metoda maszynowa pozwala uzupełnić braki w łuku brwiowym i zagęścić brwi. Makijaż permanentny brwi wykonany tą metodą należy odświeżać co rok.


TECHNIKA HYBRYDOWA

Makijaż permanentny brwi metodą hybrydową łączy dwie techniki mikropigmentacji i polega na wykonaniu imitacji włosa i podcieniowania brwi metodą maszynową. Włos wykonany urządzeniem do makijażu permanentnego jest subtelny, delikatny, bardziej trwały. Cień dodaje trójwymiarowości. Metoda ta pozwala na stworzenie pełnego wizerunku brwi.